1 oktober 2014. Op 19 en 20 september 2014 werd in Uden het Late Summer Jazzfestival in Uden gehouden. Een nieuw festival met een grote ambitie. Het moet een jaarlijks terugkerend festival worden en gelet op de line-up leek het ons een goed idee om eens te gaan kijken bij deze eerste editie. Fotografe Liesbeth van Asseldonk kwam terug met de volgende beelden en een kort verslag. Geniet nog even na.

20140920_Late summer Jazz 2_1816

Het festival werd gehouden in het Theater Markant in Uden op in totaal 4 locaties: de theaterzaal, de lounge, het jazzcafe en de evenementenzaal. Op beide avonden was de publieke belangstelling prima, op de zaterdagavond iets drukker. Qua sfeer en akoestiek een prima keuze om hier een festival te houden. De line up was goed. Goede Nederlandse namen die de moeite waard waren en  een paar zogenaamde “jonge honden” zoals The Cool Quest. In de programmering veel variatie. Verrassende ingetogen pianomuziek van Michiel Borstlap, swingende bigbands, tributes, soloartiesten met veel variatie, uitstekende zangeressen zoals Ntjam Rosie en Shirma Rouse en Elizabeth Simonian.

De vrijdag-avond begon voor mij met New York Round Midnight: een voorstelling met elf toonaangevende Nederlands musici. Het programma voor deze voorstelling is volledig in de sfeer van de jazz en swing periode van de vorige eeuw. Levensverhalen van o.a Louis Armstrong, Billy Holiday en Frank Sinatra worden afgewisseld met muziek uit die tijd. Deborah Carter en Paul van Kessel namen de zang voor hun rekening, en het geheel werd aan elkaar gepraat door Koen Schouten (voormalig jazz-jouralist van o.a de Volkskrant). Een voorstelling die zeker de moeite waard is als je van jazz-muziek en mooie verhalen houdt.

Deze slideshow vereist JavaScript.

In de lounge speelde CaboCubaJazz ondertussen Latin-Jazz voor de liefhebbers. De groep ontstond in 2009 als gelegenheidsproject maar groeide uit tot een volledige band met een repertoire dat de moeite van het beluisteren waard is, maar waar ook prima op te dansen is.

20140919_Late summer jazz_0931
CaboCubaJazz trad op in de lounge op vrijdagavond.

Snel door naar de evenementenzaal waar de Tribute to Miles Davis al begonnen was. Een prachtig optreden met o.a trompettist Michael Varenkamp en zangeres Ntjam Rosie. Naast de mooie klanken zorgde een live vj op het podium voor indrukwekkende beelden die de muziek versterkten: een geweldige combinatie!

Aansluitend in het Jazzcafe een prima optreden van Ilja Reijngoud met zangeres Elizabeth Simonian. Eerder door ons beschreven tijdens hun optreden in Theater Dakota.

 

20140919_Late summer jazz_1075
Ilja Reijngoud en Elizabeth Simonian.

 

De enthousiaste “jonge honden” van The Cool Quest tijdens hun optreden in de Lounge:

Deze slideshow vereist JavaScript.

Tribute to Ray Charles door Frank Montis & band:

 

Na dit swingende optreden was het tijd voor ‘verstilling’ in de theaterzaal. Michiel Borstlap kreeg hier in zijn eentje de zaal muisstil. Zo stil dat zelfs de fotografen nauwelijks durfden te knippen, omdat het geluid van de sluiter al storend was:-). De geluiden die uit zijn vleugel kwamen gingen van dromerig tot percussief, en er waren zelfs momenten dat het even op gitaarspel leek.

20140919_Late summer jazz_1218
Michiel Borstlap zette een uitstekend optreden neer.

 

Marcel Schimscheimer en  friends sloten de avond af in de evenementenzaal.
Marcel Schimscheimer en friends sloten de avond af in de evenementenzaal.

 

De zaterdag begon prima met The Soulsnatchers in de Lounge. Frisse funky music met voldoende enthousiasme.

The Soulsnatchers speelden verdienstelijk in de Lounge.
The Soulsnatchers speelden verdienstelijk in de Lounge.

 

Daarna was het tijd voor een optreden van The Jazz Orchestra van het concertgebouw: een kwalitatief heel hoogstaand optreden met veel ruimte voor solo’s in de sax-sectie.

20140920_Late summer Jazz 2_1692

 

In de evenementenzaal daarna het Tribute to Stevie Wonder met onder andere Shirma Rouse (lees ook op deze site over haar optreden op Laren jazz). Een prima tribute, waarbij het publiek gevraagd werd mee te doen. Niet gek bij een artiest met zoveel wereldhits. Ook hier weer een grote rol voor Shirma Rouse.

 

In het Jazzcafe Erwin Hoorweg met Esther Hart.

 

Snel weer naar de evenementen-zaal waar het optreden van de Jazzinvaders en Azymuth plaatsvond. De Jazzinvaders nodigden de samba/funk jazz sensatie uit de jaren 70 uit om met hen de studio in te gaan en een aanntal concerten te doen in Nederland. En dit was er een van. Alleen voor de ‘pandeiro’-solo was dit optreden het bezoeken al waard. Prima rol voor zangeres Lilian Vieira.

 

In de concertzaal brachten Mike Bodde en Cor Bakker (aangevuld met saxofonist Tom Beek) een programma met verhalen over idolen en muziek. En natuurlijk bleef het niet bij verhalen maar was er ook veel muziek te horen. Omdat het optreden veel later begonnen was dan aangegeven verlieten echter veel mensen al eerder de zaal om ook nog een deel van het optreden van New Cool Collective te kunnen horen. Jammer want daardoor kreeg het optreden niet de aandacht die het verdiend had.

20140920_Late summer Jazz 2_1980

 

En als waardige afsluiter: New Cool Collective. Het was voor mij al weer een tijdje geleden dat ik ze voor het laatst live gehoord had, maar het swingde als vanouds. Na het laatste nummer (met een geweldige drumsolo van Joost Kroon), vroeg het publiek dan ook om een toegift.

 

Late Summer Jazz zorgde voor een heerlijk einde van de zomer! Tot volgend jaar.

 

Beeld en tekst: copyright Liesbeth van Asseldonk.