18.07.2014.

Dag 3 Gent Jazz 2014 zaterdag 12 juli 2014

Programchange voor Mehldau

Voor ons begon de dag met het optreden van Brad Mehldau en Mark Guiliana. Voor de gelegenheid omgedoopt in “Mehliana”. De begenadigde pianist is een nieuwe weg ingeslagen. Met veel electronica en een partner in crime achter de toetsen. Tussen de bedrijven door nog slechts enkele flitsen van het mooie pianospel. Nieuw zijn heel veel ritmes en klankenpatronen. Toen de cameradame zwenkte en iets meer inzoomde op het scherm waar Mehldau achter zat, zag ik met grote letters staan “Programchange”. En dat leek er ook te gebeuren. Grotendeels geautomatiseerde klanken die telkens een andere richting in werden gestuurd. Sommige stukken waren de moeite waard, bij andere stukken vond ik het erg langdradig. Mehldau lijkt nog zoekende en met weemoed denk ik terug aan de mooie pianoconcerten. Maar, we gaan het zien. Van Mehldau geen foto’s, deze meneer heeft daar problemen mee.

Darcy James en de andere kijk op de bigband

Darcy James Argue trad op met een grote bigband. Vooraf had ik mijn twijfels, maar het pakte perfect uit. Zijn Secret Society deed het fantastisch. Prachtige stukken met heel veel variatie en ook stukken die je niet direct bij een bigband zou plaatsen. Verrassend en soepel. Niet de logge geluidsfabriek die een bigband nog wel eens lijkt te zijn, maar een soepele perfecte machine met heel muzikale verrassingen en lol. De moeite waard om eens te zien.

Dave Holland; degelijk en goed

Na de bigband was het tijd voor Dave Holland de bassist die samen met zijn kwartet het programma “Prism”  speelde. Holland is bekend om zijn strakke, duidelijke basspel en dat was uiteraard goed verzorgd. Iedereen speelde zijn solo’s prima en het optreden liep als een trein. Maar ik vond het wat mat overkomen.

De Beren Gierden weer volop

Passie, beleving, het experiment en volop expressie. Daar staan De Beren Gieren voor. En ze speelden inmiddels al voor het vijfde jaar in Gent en niet voor niks. Deze jongens sleuren aan hun instrumenten met een enorme passie en gaan altijd op zoek naar andere geluiden, naar andere vermengingen van klanken en dat is leuk om te horen, maar zeker ook om te zien. Leuk optreden in de Garden Stage.

 

Gezien: Gent Jazz 2014 dag 3

tekst en beeld:

 

Maurits van Hout